O firmie

Sokołów S.A. to lider i najbardziej rozpoznawalna marka w branży mięsnej w Polsce.
Do najsilniejszych marek spółki należą Gold, Sokoliki, Uczta Qulinarna, Naturrino i Darz Bór. Główna siedziba spółki znajduje się w Sokołowie Podlaskim. Zakłady produkcyjne są zlokalizowane w Sokołowie Podlaskim, Robakowie, Kole, Dębicy, Czyżewie, Jarosławiu, Tarnowie i Osiu. Spółka posiada również biuro w Warszawie.

Grupa Sokołów S.A. od lat jest prekursorem zmian i wyznacza nowe standardy w branży przetwórstwa mięsnego. Do produkcji wykorzystuje surowce najwyższej jakości, w znacznej części pozyskiwane w ramach programów współpracy z hodowcami. Produkcja odbywa się zgodnie z wymaganiami uznanych międzynarodowych standardów IFS oraz BRC. Wszystkie zakłady posiadają certyfikat ISO14001, potwierdzający spełnianie najwyższych wymagań dotyczących środowiska.

W skład spółki Sokołów wchodzą 3 spółki zależne:

Sokołów Service

Sokołów S.A. był pierwszą spółką mięsną, która w 1993 roku trafiła na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, współtworząc jej historię. W połowie sierpnia 2006 roku Spółka opuściła GPW.

 

Historia Spółki Sokołów S.A. sięga 1899 roku, kiedy to powstał należący dziś do Spółki oddział w Robakowie. Kolejne oddziały to historia ludzi, wielka pasja oraz doświadczenie, które każdego dnia pozwala budować siłę Grupy. Każdy z oddziałów to historia, którą tworzą ludzie. Są wśród nich fachowcy pamiętający budowę  największego i jednego z najnowocześniejszych w Europie Środkowo-Wschodniej oddziału w Sokołowie Podlaskim. 

 

KODEKS POSTĘPOWANIA W GRUPIE SOKOŁÓW.
ZOBACZ JAK PRACUJEMY. POZNAJ 8 ZASAD POSTĘPOWANIA, KTÓRYMI KIERUJEMY SIĘ W SOKOŁOWIE.

Obecnym udziałowcem Sokołów S.A. jest międzynarodowa grupa Danish Crown specjalizująca się w produkcji wyrobów spożywczych i w działalności ubojowej trzody chlewnej i bydła. Danish Crown jest największym eksporterem mięsa na świecie i największą firmą przetwórstwa mięsnego w Europie. Produkty grupy trafiają do najdalszych zakątków świata.

Razem tworzymy bardziej zrównoważoną przyszłość dla żywności.

 

30 maja 2018 r. Grupa Sokołów przejęła Grupę Mięsną Gzella z zakładem produkcyjnym zlokalizowanym w miejscowości Osie w Borach Tucholskich. To kolejny krok realizacji strategii firmy, na którą składa się zapewnienie optymalnych warunków dla stabilnego wzrostu wszystkich zakładów i spółek, stałe umacnianie pozycji rynkowej, doskonalenie profilu działalności i jakości produkcji oraz bycie partnerem dla klientów i konsumentów.
https://www.gzella.pl/

powrót
powrót