Data
2016-10-04

Poznaj Dobrą Żywność Wyróżnienie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla produktów Sokołowa

Dziewięć produktów Sokołowa zdobyło prestiżowe wyróżnienie Poznaj Dobrą Żywność, przyznawane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyrobom o najwyższej, niezmiennej jakości i doskonałym smaku. Wyróżnienia w imieniu firmy Sokołów S.A. odebrał Wiceprezes Zarządu ds. Handlu i Marketingu – Mieczysław Walkowiak. Tytuły Poznaj Dobrą Żywność zostały wręczone podczas Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra Food.

Program Poznaj Dobrą Żywność jest realizowany od 2004 roku przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i służy informowaniu konsumentów o produktach żywnościowych wysokiej jakości. Jest przyznawany tylko tym wyrobom, które spełniają kryteria, opracowane przez Kolegium Naukowe, złożone z wybitnych ekspertów z dziedziny żywienia, produkcji rolnej, przetwórstwa, zdrowia i prawa. Znak PDŻ zyskał dużą rozpoznawalność i stał się dla konsumentów cenną wskazówką przy dokonywaniu zakupów.

Do grona artykułów odznaczonych godłem PDŻ dołączyło dziewięć produktów Sokołowa: sześć produktów z serii Naturrino (boczek pieczony, necówka, salceson, kiełbasa, szynka pieczona, schab pieczony), Boczek wędzony surowy oraz Szynka z wędzarni i Schab z wędzarni. W sumie znakiem PDŻ jest już wyróżnionych 16 produktów marki Sokołów.

Wysoką, powtarzalną jakość produktom Sokołowa zapewnia korzystanie przez firmę ze sprawdzonego surowca mięsnego, pozyskanego w dużej mierze dzięki współpracy z polskimi hodowcami w ramach programu „Razem w Przyszłość”. Możliwość kontroli na każdym etapie produkcji oraz szczególna staranność przy przestrzeganiu wymogów dotyczących bezpieczeństwa są gwarancją najwyższej jakości surowca pochodzącego z sokołowskich zakładów.

powrót