Data
2016-06-27

Sokołów S.A. z tytułem Regionalnego Orła Eksportu

Firma Sokołów S.A. zdobyła kolejne wyróżnienie – w konkursie Regionalne Orły Eksportu została uhonorowana w kategorii Eksportowy Produkt. Konkurs ten jest częścią Programu Rozwoju Eksportu, którego celem jest wsparcie polskich eksporterów w prowadzeniu biznesu międzynarodowego.
 
Eksport jest nie tylko jedną z najbardziej znaczących sił napędowych gospodarki, ale też ważnym czynnikiem wpływającym na sukces rynkowy przedsiębiorstw. Firma Sokołów S.A. systematycznie rozwija swą działalność eksportową na światowych rynkach. Oddziały spółki posiadają uprawnienia eksportowe na rynki do 36 krajów na świecie, w tym do wszystkich krajów Unii Europejskiej, USA, Kanady, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Korei Południowej czy Republiki Konga. Wartość eksportu grupy Sokołów S.A. przekracza 1 mld złotych, co stanowi niemal jedną trzecią jej przychodów.
 
Siła eksportowa firmy Sokołów S.A. została doceniona przez Kapitułę Konkursu Regionalnych Orłów Eksportu. W mazowieckiej edycji konkursu Sokołów nagrodzono w kategorii Eksportowy Produkt, uwzględniając jeden z hitów eksportowych firmy, jakim są Kabanosy Międzynarodowe. Trafiają one do wielu krajów Unii Europejskiej. W imieniu firmy wyróżnienie odebrał Wiceprezes Zarządu ds. Handlu i Marketingu, Mieczysław Walkowiak.
 
Konkurs Regionalne Orły Eksportu jest organizowany przez „Rzeczpospolitą”, a całemu Programowi patronują między innymi Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Ministerstwo Rozwoju. 

 

powrót