Data
2019-05-06

Sukces podopiecznych Sokołowa podczas międzynarodowego konkursu

W ostatni weekend kwietnia rzeszowski Rynek był miejscem zaciętej rywalizacji podczas V Międzynarodowego Festiwalu Kuchni Dworskiej. I miejsce w konkursie zdobyły uczennice klasy II Technikum żywienia i usług gastronomicznych z Jarosławia, której patronem jest Sokołów.

Celem Międzynarodowego Festiwalu Kuchni Dworskiej jest edukacja młodych adeptów sztuki kulinarnej oraz kultywowanie i utrwalanie dawnych polskich tradycji kulinarnych. Motywem przewodnim kwietniowego konkursu były początki kuchni polskiej, wywodzącej się z kuchni dworsko-zamkowej.

Zadanie polegało na przygotowaniu i serwisie autorskich dań dla 6 osób w czasie 90 minut. Dwuosobowe zespoły musiały wykonać dwa dania: przystawkę z wykorzystaniem wołowiny (górnej zrazowej) oraz danie główne z wieprzowiną. Zwycięski duet przyrządził schab z kością na młodym ziemniaku w asyście purée z kiszonej kapusty z sosem z buraczków ćwikłowych oraz zakąskę –  górną zrazową na purée z owoców leśnych obok galaretki z rokitnika i zielonej oliwy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

powrót