Sanah, Sokołów i charytatywny Bankiet dla Siemachy

Były uwielbiane przeboje w orkiestrowych aranżacjach, wspólne śpiewanie i bezwarunkowa miłość publiczności. W minioną niedzielę Sanah zaprosiła na muzyczną ucztę krakowskie Stowarzyszenie SIEMACHA. Na charytatywnym koncercie największej polskiej artystki gościło blisko dwa tysiące wychowanków i przyjaciół Siemachy.

W trakcie dwugodzinnego występu Sanah wyśpiewała przejmujące historie, poezje Szymborskiej i Słowackiego, wreszcie utwory takie jak Szampan czy Ale jazz! Artystce towarzyszyła 50 osobowa Polska Orkiestra Muzyki Filmowej, 30 osobowy chór Silesian Chamber Choir Ad Libitum i ponad tysiąc dzieci zasiadających na widowni Centrum Kongresowego ICE. To był bankiet pełen gości, wspaniały koncert i niezwykłe emocje. Sztuka na najwyższym poziomie.

Zorganizowany przez Stowarzyszenie Siemacha, Prezydenta Miasta Krakowa, firmę MagicRecords i przy wsparciu firmy Sokołów, koncert był jedynym tego typu charytatywnym i dedykowanym dzieciom wydarzeniem w trwającej od 2022 roku Sanah Bankiet Tour.

To nie pierwszy raz, gdy występująca pod szyldem MagicRecords Sanah pomaga dzieciom z placówek Siemachy. Tuż po wybuchu wojny w Ukrainie, Artystka dedykowała podopiecznym Stowarzyszenia piosenkę Mamo, tyś płakała. Cały dochód z wyświetleń utworu w serwisie YouTube przeznaczony jest na wsparcie pracowni muzycznej Siemachy w Odporyszowie, w której swoje umiejętności szlifują polskie i ukraińskie dzieci. Dotychczas piosenkę obejrzało ponad 18 milionów osób.

Sanah, Sokołów i charytatywny Bankiet dla Siemachy