Sokołów bliżej natury

W Sokołowie przywiązujemy szczególną wagę do zrównoważonego rozwoju, dlatego podejmujemy wiele działań i inicjatyw zmniejszających wpływ firmy na środowisko, m.in. ograniczamy zużycie plastiku. Już teraz wprowadzamy na rynek produkty w ekologicznych opakowaniach.

W trosce o dobro środowiska naturalnego wprowadziliśmy ostatnich latach szereg nowoczesnych rozwiązań w zakładach produkcyjnych, które przyczyniły się do ograniczenia zużycia gazu ziemnego, wody i energii elektrycznej oraz zredukowania emisji gazów cieplarnianych. Ponadto nawiązaliśmy współpracę z organizacją Too Good To Go, której celem jest ograniczenie marnowania żywności.

Pierwszymi produktami dostępnymi na tackach nadających się do recyklingu są mięsa mielone flexi stanowiące połączenie najwyższej jakości mielonego mięsa (wołowego lub wieprzowego – w zależności od wariantu) z warzywami! Stanowią one idealną bazę do wielu potraw, np. pulpetów, zapiekanek, farszu lub lasagne.

Wykorzystanie ekoopakowań istotnie wpływa na zmniejszenie wpływu produkcji żywności na środowisko naturalne. Wprowadzenie tekturowych tacek, wykorzystywanych do pakowania sokołowskich produktów, przekłada się na redukcję emisji dwutlenku węgla oraz zmniejszenie ilości zużytego plastiku o 85%. Przy ich produkcji Sokołów korzysta z papieru powstającego dzięki zrównoważonej gospodarce leśnej, co potwierdza certyfikat FSC®.

Produkty w ekoopakowaniach nabyć już można w sieci sklepów Netto, a już wkrótce ich dostępność rozszerzy się o kolejne sieci sklepów.

Sokołów bliżej natury